Zgrana Banda to niewielkich rozmiarów gildia, członków której łączy przyjemność wspólnego zwiedzania wirtualnych światów. Oficjalnie jako jednostka istniejemy w Guild Wars 2 i Elder Scrolls Online, ale wielu z nas grało i nadal gra wspólnie w dużą ilość innych tytułów na wielu graczy. Steam jest podstawową platformą gier cyfrowych, na której operujemy, a liczba gier – w które z mniejszą lub większą regularnością gramy – można liczyć w dziesiątkach.

Wszystkie osoby, których interesuje nasza gildia, zapraszam na nasze forum lub bezpośrednio do wątku zawierającego nasze założenia.

Kto zechce nas poznać bliżej i pozytywnie przejdzie rekrutację, będzie mógł zobaczyć, że tworzymy malutkie community, tę naszą małą „bandę” opartą na zaufaniu, zżyciu się ze sobą, zorganizowaniu się i zabawie, jaką czerpiemy z gier… czyli po prostu, nomen omen – zgraniu!

Zgrana Banda to także blog poświęcony grom komputerowym, na którym można zobaczyć zarówno krótkie, jak i długie teksty związane z pewnymi spostrzeżeniami i opiniami na temat konkretnych tytułów i ogólnie pojętej branży gier cyfrowych. Publikowane są tu eseje, śmieszne anegdoty, wybór newsów ze świata gier, oraz screeny i filmiki z gier, w które obecnie gramy. Staramy się zachować bardzo osobisty charakter wpisów, które się tu pojawiają, stroniąc od dziennikarskich suchych faktów, ale również bezpodstawnej krytyki.

Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się poszerzyć nasze grono o osoby, które podobnie podchodzą do gier – zarówno od strony teoretycznej, komentując i aktywnie biorąc udział w dyskusjach zapoczątkowanych na blogu; jak i praktycznej, wstępując do naszej Bandy i wspólnie osiągając kolejne achievementy, jakie różne gry nam oferują.

:Emezar