Zgrane Pytania

Zgrane pytania, zgrane odpowiedzi #1

Dziś pierwsze wydanie nowej serii postów pt. „Zgrane pytania, zgrane odpowiedzi”, która pozwoli nam i Wam poznać się nieco lepiej (przynajmniej od strony naszej wspólnej pasji). W całej inicjatywie chodzi o to, że co jakiś czas redaktorzy bloga zadają wszystkim członkom Zgranej Bandy pytanie, w mniejszym lub większym stopniu związane z grami. Każdy Bandyta poprzez PW na forum wysyła odpowiedzi mi, tak żeby nikt inny wcześniej ich nie poznał, po czym wszystkie odpowiedzi na dane pytanie są zbierane w jednym poście i publikowane tutaj. Chcecie się dowiedzieć, jakie pytanie zostało zadane jako pierwsze? Zapraszam!

Pytanie #1
Jaki klasyczny tytuł chcielibyście zobaczyć w odświeżonej (graficznie i mechanicznie) formie i dlaczego?

 

Pajonk
Final Fantasy VII
– ale tak z naprawdę odświeżoną grafiką, a nie to, co można od pewnego czasu otrzymać. A dlaczego? Bo tę grę przechodziłem nie znając angielskiego właściwie wcale – słownik na kolanach był nieodzownym towarzyszem podczas moich sesji z tym tytułem, a z tego powodu samo przejście gry zajęło mi kilka miesięcy… WARTO BYŁO!!

Mariqisshia
Jest wiele takich tytułów, bo lubię stare gry :) Jeden jest szczególny, chociaż raczej mało znany: Camy 2 The Machine, przesłodka gierka, w którą niestety nie mogę pograć, bo działa tylko na jakimś prehistorycznym systemie :)

Vallar
Legacy of Kain, najlepiej całość, ale jeśli miał bym wybrać pojedynczy tytuł to Soul Reaver 2. Why? For the Glory of Sata… Kain of course!

Uglibugli
Taką grą moim zdaniem jest X-Com: Terror from the Deep, myślę, że technika w czasie powstawania tej pozycji ograniczała możliwości twórców . Dzisiaj przy zastosowaniu standardowych narzędzi akcja rozgrywana pod wodą byłaby bardzo efektowna i wyjątkowa, gdyż niewiele gier oferuje tak szeroko zakrojone działania w tym środowisku.

Majoris
Morrowind, trzecia odsłona z serii The Elder Scrolls. Dlaczego? Świetny świat, świetna historia i klimat. Nie narzekam jakoś szczególnie na grafikę i mechanikę gry, ale mała renowacja wyszłaby tylko na dobre)
Na moje szczęście i pewnie wielu innych fanów tej serii niedługo ma się ukazać Skywind – Morrowind na silniku graficznym Skyrim’a, tworzony przez nikogo innego jak fanów (tych bardziej uzdolnionych :) )

Dankor
Yyyy… eeee… hmmmm… no to może … Privateer 2 The Darkening :) Zapomniałem napisać dlaczego. To była pierwsza gra na DOS, która tak zachwyciła mnie swoją grafiką i możliwościami wyboru, jakie postać mogła dokonywać. I te walki w kosmosie :) Co ciekawe mam oryginał z 1996 roku, hyhy…

Lipa
Planescape: Torment – drugi, po Baldur’s Gate, tytuł z okresu mojego „raczkowania” w grach. Sentymentalna podróż 😉

Emezar
W moim przypadku lista byłaby długa, ale jak stawiamy na jeden tytuł, to akurat w tym momencie narzuca mi się Golden Axe – stary, dobry beat ’em up, którego przechodziłem chyba ze sto razy. Jest coś magicznego w grach, które opierały się na takim klasycznym (ultra)heroic fantasy w stylu Conana, gdzie miecz i stylowe gatki lub bikini (patrz: TUTAJ), to wszystko, czego nam było trzeba, by uratować świat.

Murkar
„Klasyczny” dla każdego może znaczyć coś innego, ale to pewnie też część zabawy. Zakładam też, że chodzi o samą markę, tytuł, bo mechanika chyba każdej gry z dawnych lat została w jakiś sposób wykorzystana lub unowocześniona w nowych produkcjach.
Osobiście dużym sentymentem darzę serię Hexen. Doom, Quake i Wolfenstein są kontynuowane z mniejszym lub niekoniecznie większym skutkiem, a Hexen moim zdaniem również zasługuje na wznowienie.

Primitive
Odświeżone chętnie widziałbym dwa tytuły: Evolva i Black & White.
Tego drugiego raczej nie trzeba przedstawiać – nie znam osoby, która nigdy nie grałaby w B&W. Chowańce, zabawa w boga, potyczki wrogich sobie plemion. Esencja! Przy obecnych możliwościach programowania AI nasze chowańce byłyby na pewno dużo inteligentniejsze, niż w pierwotnej wersji gry ;]
Evolva to stara gra akcji z widokiem TPP. Gracz miał swojego insekta, który ewoluował. Można było przy tym nieźle pokombinować. Gra, jak na swoje czasy, była dość ładna i odkrywcza.

Kira
Silent Hill (PSX) – pierwsza gra, która przyszła mi na myśl – ciekawa fabuła, soundtrack wpasowujący się w elementy gry oraz grywalność na wysokim poziomie. Spędziłem przy niej niezliczone godziny, korzystając ze słownika, aby przejść do kolejnych lokalizacji, co nie było łatwe. Chciałbym, aby odnowili ją graficznie oraz rozbudowali i myślę, że mielibyśmy HIT! 😀

Sal
Shogo: Mobile Armor Division. Jedna z pierwszych gierek, które przeszedłem bez kodów. Pierwsza gra, którą kupiłem oryginalną za zarobione pieniądze. I mi, dzieciakowi, dawała radość pobiegania mechem w pseudo-otwartym świecie 😀

Whitebell
Eeee .. to były jakieś gry przed Guild Wars 2 ? 😛

TenchuKurenai
Chciałbym zobaczyć Kalonline, ponieważ mam sentyment do tej gry. Od niej rozpoczęła się moja przygoda z grami po sieci. Spędziłem kilka lat, świetnie się bawiąc :) Na tamte czasy (2003-2005) grafa była spoko, teraz już mnie tak nie kręci. Gra łapała lagi przy spamowaniu skili AOE. Chętnie bym w nią zagrał ponownie, gdyby postawić ją na silniku ESO, i gdyby system questów byłby urozmaicony.

Opos
Kiedyś byłem przekonany, że to wspaniały pomysł odświeżanie starych tytułów. A potem spotkałem Settlers 2 10th Anniversary i się okazało, że nawet pozornie kosmetyczne zmiany wiązać się mogą z przykrym rozczarowaniem.

—————-

Wcale mnie nie zdziwiło to, że każdy z Bandy miał inny tytuł na myśli po przeczytaniu pierwszego pytania z naszej serii. Czy przedstawione gry pokrywały się z niektórymi tytułami, które mieliście na drugim, trzecim miejscu na swojej liście? Jeśli tak – napiszcie o tym w komentarzach! Napiszcie też, czy podoba się Wam nasz pomysł takiego sposobu zapoznania się z naszymi gildiowiczami :)

Do następnego pytania!

:Emezar

 

5 replies
 1. Kira
  Kira says:

  Myślałem również o tym samym tytule, co Pajonk :-) Pomysł Prima ciekawy, nawet nie pomyślałem o B&W, a gra była i jest rewelacyjna 😀
  Ogólnie wpis czytało się przyjemnie, czekam na kolejne pytania i odpowiedzi 😉

 2. Primitive
  Primitive says:

  Tenchu wspomniał o Kalu – dobry typ! no i Planescape: Torment, gra była miodna.

  ale nie skromnie przyznam, że ze wszystkich propozycji nadal faworytem jest moje Black & White. ależ bym zagrał w taki remake!

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz