logo bandy - fantasy

Zgrana Banda reaktywuje bloga

Drodzy czytelnicy,

Od czasów pierwszego posta, jakiego umieściłem na tym blogu minęły prawie dwa lata (do pełnych dwóch lat brakuje nam niepełnych dwóch miesięcy). Kto choćby spojrzał na te najwcześniejsze posty albo na mój najwcześniejszy opis, czym jest Zgrana Banda, to pewnie pamięta, że na samiutkim początku miał być to głównie blog o grach – od graczy dla graczy, luźny, bezstresowy i być może trochę inny – a w drugiej kolejności gildia, która zrzesza osoby z pasją do gier. Po mniej więcej pół roku istnienia ten zamysł upadł (a nałożyło się tu kilka czynników, które właśnie taki efekt przyniosły) i Banda skupiła się głównie na graniu i „gildiowaniu”.

Osoby, które w naszej gildii zostały przez ten cały czas, zżyły się z naszą społecznością i zrozumiały, co sobą reprezentujemy. Po tym długim czasie, niemalże niespodziewanie rozpoczęly się rozmowy o reaktywacji tego porzuconego, niezadbanego i lekko zapomnianego okrętu flagowego, i przywrócenia go do stanu z czasów jego krótkiej świetności. Pomysły, które wysypały nam się z kapelusza podczas rozmów były bardzo obiecujące i już na etapie wstępnego planowania – niezwykle motywujące – czego najbardziej widocznym efektem jest zmiana szaty graficznej. W chwili obecnej, powiem tylko, że blog Zgranej Bandy ma teraz łączyć ze sobą niezależność autorów i ich artykułów dotyczących różnorakich gier, w jakie grają lub grali, z życiem naszej gildii. Tej naszej małej, zgranej, rozumiejącej się społeczności, która w wielu przypadkach nie wyobraża sobie zerwania kontaktu ze sobą, czy niespędzenia choćby jednej godzinki wspólnie w ktorymś z wirtualnych światów.

Jako założyciel (a w tym miejscu także jako redaktor naczelny) Zgranej Bandy – gildii i bloga, bloga i glidii – czuję się dumny z tego, że udało nam się tutaj zebrać ludzi, którym zależy na sobie, niezależnie od „stażu”, i na naszej gildii. Właśnie w tej kolejności. Czuję i mocno wierzę w to, że przy takiej ekipie ten blog odżyje i będzie wypełniony wieloma wpisami i artykułami, które pokażą ludziom spoza naszej grupy: naszą pasję, naszą kreatywność i nasze zaangażowanie w światach gier wszelakich. Oby te teksty przyciągnęły Waszą uwagę i sprawiły, że zainteresujecie się nami w choćby troszkę większym stopniu. A kto wie… może zechcecie nawet dołączyć do nas i dać temu blogowi coś od siebie? Jeśli tak – to serdecznie zapraszam w imieniu całej Zgranej Bandy.

A tymczasem… zapraszam do czytania nowych wpisów, które tym razem będą pojawiać się dużo częściej.

:Emezar

5 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz